12 důvodů, proč zvolit sádrokarton

1. Výborné tepelné izolační vlastnosti

 

Sádrokartonové předsazené stěny nebo tzv. suchá omítka mohou značně urychlit ohřátí místnosti, zvláště, pokud jste zvyklí na přerušované vytápění. Předsazená stěna nebo suchá omítka ze sádrokartonu  se ohřejí velmi rychle a tím pádem se urychlí vytopení celé místnosti. Sádrokarton je na dotek teplý, pro celý interiér velmi příjemný materiál.

 

 

2. Výborné zvukové izolační vlastnosti

 

Odhlučněte pokoje sádrokartonem! Sádrokartonové desky (především ty modré barvy) přispějí k Vaší psychické pohodě tím, že skvěle zabraňují hluku. Zvuková izolace sádrokartonem má navíc tu výhodu, že nenechá proniknout zvuk ani jedním směrem. Zamezí hluku, který proniká do místnosti, a izoluje hluk, který by jinak pronikl přes stěny z místnosti ven.

 

 

3. Nízká cena

 

Sádrokarton je jeden z nejspolehlivějších, ale zároveň nejlevnějších stavebních materiálů na trhu. Díky jeho příznivé ceně si rekonstrukci sádrokartonovými deskami si mohou dovolit lidé všech vrstev a vybrat si, co by přímo jejich domov dělalo kouzelným

 

4. Rychlá realizace

 

Pokládka sádrokartonu je rychlá, rekonstrukce domova sádrokartonem navíc nedělá nepořádek, z bytu tedy nebudete mít staveniště. Zateplení sádrokartonem, výstavba sádrokartonových příček nebo podkroví jsou rychlé a pokud je svěříte do rukou odborníkovi, poměrně nenáročné. A bydlet můžete okamžitě, nečekáte týdny, než se materiál „usadí“.

 

5. Je nehořlavý

 

Sádrokartonové stěny a sádrokartonové podhledy dokáží vzdorovat rozšiřujícímu se ohni více než hodinu. Izolaci zdí sádrokartonem tak lidé volí také kvůli jeho vysoké bezpečnosti! Některé typy sádrokartonů (používající se např. v kuchyni) snesou i extrémně vysoké teploty.

 

6. Umí regulovat vlhkost vzduchu

 

Sádrokarton reguluje vlhkostní poměry v interiéru, což má dobrý vliv na lidský organismus, konkrétněji na dýchací cesty. Vyrábí se však i sádrokartonové desky, které jsou vysoce impregnované (používají se například v koupelnách), tam je citlivost na vlhkost snížena.

 

 

7. Libovolná povrchová úprava

 

Je libo nátěry, malby, tapety nebo obklady? Sádrokarton není problém jakkoliv nadále upravovat, můžete si být jisti, že sádrokarton se skvěle přizpůsobí. Dodejte svému domovu zcela nový a neotřelý vzhled!

 

 

8. Lze jej pohodlně kombinovat s jinými stavebními materiály

 

Sádrokartonové desky se šroubuí na stojanovou konstrukci z kovových profilů nebo ze dřeva. Můžete tak vytvořit příčky rozdělující pokoj na jeden menší, udělat nové podkroví, obložit stěny i strop. Sádrokartonem se dá zateplit i šikmá střecha. Nezáleží na tom, jestli bydlíte v paneláku, v rodinném domku z cihel nebo třeba ve dřevostavbě. Sádrokarton je materiál kompatibilní téměř se vším. Sádrokarton je v dnešní době nejrychlejším a neoblíbenějším prvkem tzv. suché výstavby.

 

9. Nízká hmotnost

 

Sádrokarton je lehký a snadno opracovatelný materiál. Sádrokartonové příčky nezatěžují konstrukci domu a sádrokartonová izolace se přizpůsobí každému typu zdi, ať už je z cihel, panelu nebo dřeva.

 

10. Zdravotní nezávadnost

 

Obložení a zateplení sádrokartonovými deskami rádi využívají alergici a astmatici, neboť sádrokarton je pachově neutrální, zdravotně nezávadný a pomáhá regulovat vlhkost vzduchu a klima v interiéru a přispívá tak k lehčímu dýchání. Navíc zabraňuje tvorbě plísní na stěnách, což ocení nejen alergici a ekzematici.

 

11. Ekologicky šetrný

 

Sádrokarton je biologicky snadno odbouratelný materiál, je tedy snadno rozložitelný a nezatěžuje přírodu.

 

12. Bezproblémová rekonstrukce

 

Rekonstrukce sádrokartonem je nenáročná, obyvatelé domů i bytů se pro tento materiál rozhodují čím dál častěji, neboť sádrokarton je lehký, ale odolný, snadno opracovatelný a kompatibilní se všemi druhy zdiva.

 

 

Proč sádrokartony