Příčky a předsazené stěny

Příčky a předsazené stěny

Sádrokatron je vhodným řešením pro novostavby, rekonstrukce domů i bytů, opravy, dispoziční úpravy interiéru, zděné i panelové stěny. Sádrokartonové systémy vyplněné izolační minerální vatou jsou jedním nejúčinnějších izolantů. Tento systém je univerzální a má nespočet dobrých vlastností – od tepelné a zvukové izolace, přes schopnost regulovat vlhkost vzduchu, až po svoji ekologickou nezávadnost.

Kromě toho nám sádrokarton umožní estetickou realizaci interiéru, je totiž neobvykle tvárný, a tak se přizpůsobí, ať už jej chcete obložit, tapetovat, natřít výraznou barvou nebo přidat nějaký vkusný dekor.

Rekonstrukce v rekordně krátkém čase

Prostory rekonstruované sádrokartonem lze obývat okamžitě, nečekáte týdny, než se materiál přizpůsobí. Sádrokartonové stěny jsou dokonale rovné. Sádrokartonová izolace navíc chrání původní zdivo před vnějšími vlivy, narušením vlhkostí apod.

Sádrokartonové systémy jsou efektivním pomocníkem, v interiéru umožní změnit prostorové dispozice. Montáž prováděná naší firmou je rychlá, nečeká vás tak rozsáhlá a nákladná rekonstrukce. Sádrokarton je snadno opracovatelný. Je tvarově stálý a má výborné protipožární vlastnosti. Je to ekologický materiál, je šetrný k přírodě a snadno biologicky odbouratelný. Dají se jím obložit i trámy a nosné prvky stavby.

V příčkách a předsazených stěn vyrobených ze sádrokartonu je navíc snadné instalovat rozvody.

Sádrokarton dobře izoluje

Nejlepší izolace bývá sádrokartonovými systémy s minerální vatou. Tento způsob dosahuje vynikajících vlastností a Sádrokartonové příčky a předsazené stěny regulují vlhkost vzduchu a pomáhají udržet dobré vnitřní klima. Sádrokarton je v dnešní době hojně využívaný a univerzální materiál.

Pokud jsou prostory využívány často a hojně, oceníte, že sádrokartonové zdivo se dá snadno opravit a případné vady na něm (škrábance, rýhy) snadno retušovat.

Ve svém řemesle jsem kapacita. Vím, jaký typ sádrokartonu použít pro jaký účel, jaký se hodí do obývací místnosti v rodinném domě a jakým je naopak dobré obložit koupelnu v panelákovém bytě. Vyznám se v nabízených materiálech na trhu, znám podrobně jejich vlastnosti a disponuji mnohaletými zkušenostmi.

A jaký sádrokarton vybrat?

Bílý sádrokarton je nejobyčejnější typ sádrokartonu dostupný na trhu. Používám jej v místnostech, které nejsou příliš zatěžovány (předsíň, chodba…) a do všech méně využívaných místností se stálou vlhkostí vzduchu.

Modré sádrokartonové desky nejlépe izolují hluk. Zákazníci si jej nejčastěji nechají instalovat v ložnicích, obývacích pokojích a dětských pokojíčcích. Některé typy vyplněné minerální vatou umí odhlučnit zvuky až do výšky 75 decibelů!

Nad sporák patří šedobílý a růžový sádrokarton. Proč ten? Má totiž vynikající protipožární vlastnosti. Tento typ sádrokartonu je díky své vnitřní konstrukci odolný a patří všude tam, kde jsou zvýšené požární požadavky.

Nehořlavým sádrokartonem se obkládají dřevostavby, které jsou, co se týče vzniku a šíření požáru, naprosto nejnáchylnější. Používá se taky na stěny kolem krbů, komínů, kamen a šachet, kterými jsou vedeny elektroinstalace. Protipožární sádrokarton může být rovněž opatřen impregnací do vlhčích prostor, kombinuje tak výborné vlastnosti dvou typů sádrokartonu.

Zelený sádrokarton bývá vysoce impregnovaný a používá se jako izolační materiál v koupelnách, na toaletách a v prádelnách, zkrátka tam, kde se běžně vyskytuje větší vlhkost vzduchu.

Mýty o sádrokartonu

Všeobecně rozšířeným mýtem je, že sádrokarton je měkký materiál a sádrokartonová příčka jde snadno prorazit. To vás však musíme vyvést z omylu. Velká část sádrokartonových desek má zvýšenou odolnost proti nárazům.

Na sádrokartonovou stěnu můžete pověsit obraz, skříňku, poličku, televizor… Nosnost sádrokartonu je pro Vaše bydlení naprosto dostačující. Sádrokartonová příčka tlumí nežádoucí zvuky vycházející z místnosti i přicházející do místnosti. Díky nízké hmotnosti sádrokartonu se nemusíte trápit statickým zatížením stavby.

Sádrokartonovou příčkou se dá chytře předělit větší pokoj na dva malé a není k tomu zapotřebí velký zásah do bytové konstrukce. Rodiny tímto způsobem řeší rozdělení jednoho dětského pokoje na dva samostatné menší celky, aby každé z dětí mělo svůj vlastní prostor a své soukromí.

Velmi praktická a efektní je sádrokartonová předstěna pro televizi! Je to vkusný designový prvek.

A pokud se bojíte, že by sádrokarton ubral na kráse Vašemu interiéru, obáváte se zbytečně. Sádrokartonové příčky jsou natolik přizpůsobivé, že je možno jej nadekorovat, jak jen uznáte za vhodné. Je libo barevný nátěr, tapetu nebo vkusné obložení? Není problém! Sádrokartonová protihluková izolace je důkazem toho, že užitkovost může jít ruku v ruce s designem!

Zákazníci oceňují také variabilitu a možnost kdykoliv bez problému změnit dispozici příček.

Líbí se Vám má práce? Neváhejte nás kontaktovat!