Rekonstrukce vnitřních stěn

Rekonstrukce vnitřních stěn

Rekonstrukce vnitřních stěn sádrokartonem je jednou z uživateli nejoblíbenějších a nejhojněji aplikovaných forem rekonstrukce. Sádrokartonové desky patří do takzvané suché vnitřní výstavby.

Desky se upevňují pomocí šroubů na nosnou konstrukci, případně se lepí přímo na stěnu, tomu se říká suchá omítka. Součástí systému jsou spojovací prvky, závěsy, těsnící a bandážovací pásky, tmely.

Sádrokarton padne kamkoliv

Sádrokartonové desky můžeme použít do bytů v cihlových i panelových bytech, rodinných domcích i vilách a také pro vnitřní prostory dřevostaveb.

Sádrokarton má nízkou hmotnost a nezatěžuje stávající konstrukci interiéru. Moderní druhy sádrokartonu využíváme nejen jako příčky a izolační obložení zdiva, ale také pro podhledy, půdní vestavby a obklad umakartových koupelen.

Materiál jako sádrokarton otevírá bezpočet možností pro tvořivé interiérové designéry, ty amatérské i profesionální. Desky ze sádrokartonu se dají ohýbat a také kombinovat s dalšími deskami různých typů (např. sádrovláknité desky).

Zdravé bydlení se sádrokartonem

A některé typy se svou skladbou podílejí také na čištění vzduchu v domácnosti. Sádrokarton nenavlhne, nevznikají na něm vlhké skvrny a nedochází tak k množení mikrobů a tvorbě plísní.

Sádrokarton je úžasně tvárný materiál. Na stěny obložené sádrokartonem se nemusíte bát pověsit obrazy, poličky, skříňky… I když panuje mýtus, že sádrokarton je měkčí a nestabilní povahy, není to pravda. Naopak je pevný a odolný.

Pokud dojde k mechanickému poškození vnitřní rekonstruované sádrokartonové stěny, lze snadno opravit. Proto se sádrokartonem rekonstruují hlavně dětské pokoje, obývací prostory i ložnice

Univerzální vlastnosti sádrokartonu

Příčky obložené sádrokartonem jsou dobře zvukově i tepelně izolované. Nejefektivnější bývají systémy s výplní z minerální vaty. Po rekonstrukci Vašeho domu nebo bytu už tedy nebude slyšet každé slovo z vedlejší místnosti, tlumený bude také hluk vycházející z dětského pokoje.

Vše na míru uzpůsobím povaze Vašeho interiéru a poradím, co je podle našich letitých zkušeností pro Váš interiér nejvhodnější. V kuchyních a koupelnách je nutno použít desku s lepší impregnací, v ložnici zase tu, která má lepší protihlukové vlastnosti, atd…

Sádrokartonové obložení má také skvělé protipožární vlastnosti. Pokud tedy rekonstruujete Vaše bydlení sádrokartonovým obložením, zvýšíte tak celkovou bezpečnost. Případný požár se z pokoje obloženého sádrokartonovými příčkami šířit o poznání pomaleji, než kdyby byla místnost pouze z cihel nebo z panelu.

Sádrokarton je ekologický materiál. Je to jeden z biologicky nejdokonalejších stavebních materiálů dostupných na trhu a poptávka po něm stále stoupá. Rekonstrukci s pomocí sádrokartonu si oblíbili lidé nehledě na velikost a povahu svého bydlení.

Líbí se Vám má práce? Neváhejte nás kontaktovat!