Sádrokartonové podhledy

Sádrokartonové podhledy

Stropní sádrokartonové podhledy si zákazníci často nechávají dělat, aby zakryli křivý, popraskaný nebo nepěkný stávající strop. Někdy chtějí sádrokartonovým podhledem zakrýt i elektrické rozvody.

Strop vždycky dodá interiéru zcela nový rozměr, a to nejen kvůli vzhledu, ale také kvůli svým vlastnostem. Instalací sádrokartonového podhledu se sníží strop a tím pádem vzdušný prostor v interiéru, což znamená menší náklady na vytápění. Sádrokartonový podhled je navíc účinná tepelná izolace, zabraňuje unikání tepla tam, kde energie uniká nejvíce – stropem.

Sádrokartonové podhledy se využívají na takzvanou suchou vnitřní výstavbu.

Teplo nejvíce uniká stropem

Už z fyziky ze základní školy víme, že teplo stoupá nahoru. Pokud mu ale zabráníme sádrokartonovým podhledem v úniku, ve velmi krátké době se to projeví na naší peněžence.

Sádrokartonové desky se nejlépe aplikují na pevné a suché stropy.

Ohýbané sádrokartonové desky vytvářejí zajímavé efekty u příček i stropních podhledů.

Sádrokartonové desky jsou elektricky a pachově neutrální a také vysoce ekologické. Jsou zdravotně nezávadné a jsou schopné regulovat interiérové klima a vzdušnou vlhkost, brání tak vzniku plísní na stěnách i nábytku.

Rekonstrukce pomocí podhledů je rychlá a snadná. Řeší podstatný problém s hlukem. Sádrokartonový podlehl ocení i majitelé bytu, kteří si nepřejí slyšet pohyb a dupání osob žijící nad nimi, obyvatelé patrových domů a tak podobně. Instalace sádrokartonového podhledu spolehlivě odhluční prostor, navíc je i spolehlivou izolací, a tak zabrání úniku tepla skrze stropy.

Sádrokartonový podhled zvládne účinně absorbovat zvuk. Jde o suchou výstavbu. Instalace sádrokartonového podhledu je rychlá a nezanechá v pokoji výrazný nepořádek.

Odhlučněte strop pomocí sádrokartonu

Samozřejmě nejkvalitnější a nejúčinnější odhlučnění a zateplení interiéru je kombinace sádrokartonového podhledu a sádrokartonového obkladu. Důležitý je každý detail při řešení akustiky v prostoru. Díky sádrokartonové izolaci a instalaci sádrokartonového podhledu se hluk v místnosti sníží o několik desítek procent.

Sádrokarton je materiál s vynikajícími protipožárními vlastnostmi. Odolnost sádrokartonových konstrukcí a sádrokartonových desek je řádně testována certifikována. Sádrokartonový podhled zpomalí šíření ohně z pokoje a dokáže vzdorovat požáru až 90 minut.

 

Pohrajte si s designem!

A pokud do sádrokartonového podhledu zabudujete LED svítidlo nebo jiný designový prvek, můžete si být jistí, že ve svém domě nebo bytě vytvoříte zcela jedinečnou atmosféru!

Na stropním podhledu ze sádrokartonu skvěle vypadá sádrokartonová světelná rampa. Když nahlédnete do bytových katalogů nebo designových magazínů, zjistíte, že rampa je v posledních letech vysoce módní prvek a součástí velké části moderních interiérů.

Líbí se Vám má práce? Neváhejte nás kontaktovat!