Zvuková a tepelná izolace

Zvuková a tepelná izolace

Akustickou izolaci sádrokartonovými systémy se správně zvolenou minerální vatou ocení obyvatelé rodinných domů i bytů. Nejčastěji se minerální vatou izolují například dětské pokoje nebo obývací místnosti, kde je největší hluk a zvuková izolace je zde opravdu potřeba. Není však výjimkou, že si lidé nechávají minerální vatou izolovat celý byt.

Minerální vata je označení pro materiál z čediče nebo jiné tavené kameniny s příměsí skla. Roztavený materiál je zpracován na vlákna a pomocí pojiv se vytvoří jeho soudržnost. Minerální vata se dá použít prakticky od podlahy po strop, je možné s ní izolovat půdu, podkroví, střechu

Minerální vata je stálá, tvar nezmění ani v prostorech s vysokou vlhkostí vzduchu. Nemnoží se v ní bakterie a je ekologická. K výrobě minerální vaty je zapotřebí mnohem méně energie, než izolace, která je z vaty následně vyrobena, nakonec ušetří.

Izolovat můžete i příčky

Zvuková izolace minerální vatou zabrání šíření zvukových vln mezi dvěma místnostmi, v bytových domech také mezi dvěma byty, nehrozí tak, že by si Vaši sousedé stěžovali na obtěžování nadměrným hlukem.

Zvuková izolace minerální vatou u konstrukcí příček je mnohonásobně lepší než u klasického zdiva o stejné tloušťce. Klasická stěna by se musela zdvojit, aby dosáhla stejných izolačních vlastností jako stěna izolovaná systémem s minerální vatou!

Minerální vata nabízí maximální protihlukovou ochranu a zároveň má minimální tloušťku, nehrozí tak, že stěna bude zbytečně ubírat obytného prostoru. Stěna izolovaná systémem s minerální vatou redukuje vnější přenosové cesty. Jistě oceníte také její nízkou hmotnost.

Nadměrný hluk škodí

Je obecně známo, že nadměrný hluk nemá dobrý vliv na psychickou pohodu lidí. Nemůžeme se soustředit, špatně se nám usíná a co si budeme povídat, neustálý rámus v našem domě nebo bytě je na zbláznění. Přijdeme unavení z práce a nemáme šanci si ani odpočinout, dětem se špatně učí a o vlivu na kvalitu spánku ani nemluvě.

Hluk je všude kolem nás a často ho už ani pořádně nevnímáme, to však neznamená, že by nás nějakým způsobem neovlivňoval. Zvuky, které dopadají do našeho domova zvenčí, ruchy z blízké silnice, šumy z rušné ulice, televize puštěná u sousedů, hlasitý hovor z vedlejší místnosti… A dlouhodobé vystavení nadměrnému hluku devastuje naši psychiku a způsobuje stres a neklid.

Lidé také snášejí hluk hůře s vyšším věkem. Mnoho lidí tak volí izolaci systémem s minerální vatou před odchodem do důchodu, aby si byli jistí, že budou mít ve svém domově dostatečné ticho a klid.

Systémy z minerální vaty jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů protihlukové izolace, jsou nejlevnějším a jedním z neúčinnějších řešení a mezi zákazníky jsou velmi populární také pro svou univerzálnost.

Kvalita za nízkou cenu

Moderní materiály, se kterými pracujeme, umí spolehlivě odhlučnit jednotlivé obytné místnosti. Obrovským benefitem protihlukové izolace systémem s minerální vatou je její příjemná cena, která nijak výrazně nezasáhne do rodinného rozpočtu. Zvuková izolace minerální vatou však přinese vysoké zkvalitnění života a zpříjemní žití v rodinném domě, cihlové bytovce i na panelákovém sídlišti.

Zvuková izolace minerální vatou je oboustranná. Izolované příčky umějí omezit jak hluk, který vychází z místnosti, tak hluk, který do místnosti proniká.

Minerální vata sníží přenos zvuku v interiéru v průměru o 50 decibelů, což je zvuková hladina řeči člověka. Soukromí vašich rozhovorů v jednotlivých místnostech zůstane uchráněno.

Pokud lidé izolují svůj interiér jiným materiálem (odhlučňovací panely atp.). Může se však stát, že sice dojde k zamezení průniku nežádoucích zvuků zvenčí, jenže zvuky, které jsou vydávány uvnitř místnosti, pak dělají nepříjemnou ozvěnu. Je tak špatně rozumět řeči, rádiu, televizi...
Minerální vata má výborný vliv na akustiku prostoru, zvuky jsou čistější, ozvěna je eliminovaná.

U sádrokartonové příčky s minerální vatou je důležité napojení na strop a podlahu. Jinak ztratí podstatnou část svých funkcí, zvuková ani tepelná izolace nebude tak dokonalá, jak by mohla být. Přenechte tedy její stavbu odborníkům na řemeslo!

A v neposlední řadě brání sádrokarton s minerální vatou také úniku tepla. Výrazně tak snížíte spotřebu energie, Váš domov tak nejenže bude ekologičtější, ale poděkuje Vám především Vaše peněženka. Sádrokarton s minerální vatou spolehlivě zateplí rodinné i komerční domy, energetická úspora je obrovská.

Desky ze sádrokartonu jsou vhodné i do vlhkého prostředí, sádrokartonem můžete izolovat i koupelnu a nemusíte se bát navlhnutí materiálu nebo vzniku nevzhledných a zdraví škodlivých plísní. Minerální vata je paropropustná stejně jako vzduch, výhodou však je, že nenavlhne, a tak se v izolaci netvoří plísně a nedochází k množení zdraví škodlivých hub.

Ozvěte se mi do kontaktního formuláře, budu se těšit, až přijedu zvelebit i Váš domov!

Izolovat se dá cokoliv

A mohou se sádrokartonovým systémem s minerální vatou izolovat pouze rodinné domy nebo byty? Kdepak, nemusí! Sádrokartonovými příčkami můžete izolovat například svou kancelář, školu, školku, obchodní prostory, restauraci, kavárnu a mnoho dalšího!

Sádrokartonové stěny se neomezují, co se tvarů týče, vše se tedy dá uzpůsobit potřebám zákazníka. Neubírají užitný prostor v interiéru, a přitom jsou jejich protihlukové a izolační tepelné vlastnosti jedny z nejlepších.

Jednorázová investice do tohoto materiálu se nám v budoucnu několikanásobně vrátí – už jen díky tomu množství ušetřeného tepla, které neunikne skrze naše stěny. Sádrokarton je stálý materiál, je vodoodpudivý, takže nevznikají vlhké skvrny. Je tedy doporučovaný i pro obytné prostory, ve kterých se pohybují alergici a astmatici.

Můžete si být jistí, že má práce bude odvedená vždy kvalitně a precizně. K Vaší stoprocentní spokojenosti!

Líbí se Vám má práce? Neváhejte nás kontaktovat!